Archive for December, 2015

B.K.A. OPEN CHAMPIONSHIP 2015 Gallery

Friday, December 4th, 2015

B.K.A. OPEN CHAMPIONSHIP 2015 Results

Friday, December 4th, 2015
Results:
KATA
KA1 PEEWEE BOYS/GIRLS 4th kyu below
1st – SAMUEL EAGLE
2nd – ANGUS BURNS
3rd – AMRIT DHESI / LEO HUME
KA2 PEEWEE BOYS/GIRLS 3rd Kyu Above
1st – LILY BEDFORD
2nd – JACOB LEWIS
3rd – SEAN JOHNSON/HARRY TOOLEY
KA3 BOYS & GIRLS 10-12YRS 4th Kyu Below
1st – LEWIS JACKSON
2nd – LAUREN WELSH
3rd – MELIKA AFSHARI/ELLIS MILLER
KA4 BOYS & GIRLS 10-12YRS 3rd Kyu Above
1st – AMY WHITE
2nd – BRANDON CROWTHER
3rd – KENNETH PUTKA/JACK WILSON
KA5 CADET BOYS 13-15YRS 4th Kyu Below
1st – HARRY HODGKINSON
2nd – AMRIT DHESI
3rd – ISAAC WHITTLE-HOOPER/FAUD HIDE
KA6 CADET BOYS 13-15YRS 3rd Kyu Above
1st – DYLAN TRAVES
2nd – ARON TRAVES
3rd – MORGAN CLARKE/GUY LENDERS
KA7 CADET GIRLS 13-15YRS 4th kyu Below
1st – ELLI-MAY HUME
2nd – LUCY DALTON
KA8 CADET GIRLS 13-15YRS 3rd Kyu Above
1st – LYDIA BEVAN
2nd – NIAMH HORSFALL
3rd – MEGAN LOCKETT/KAITLYN HALSALL
KA9 SENIOR FEMALE 4th Kyu Below
1st – GEMMA SHARCROSS
2nd – KIM ALLSOP
KA10 SENIOR FEMALE 3rd Kyu Above
1st – KATY OWEN
2nd – EMMA PLUMBLY
3rd – M McCORMACK/LAURA THRUSTLE
KA11 SENIOR MALE 4th Kyu Below
1st – JASON SHAW
2nd – SIKANDER KHALID
3rd – ANDREW MASTERSON/STEVE CLARKE
KA12 SENIOR MALE 3rd Kyu Above
1st – LLOYD BIRT
2nd – DYLAN TRAVES
3rd – CHRIS LEATHER/JORDAN MORRIS
KA13 VETERAN MALE/FEMALE OPEN GRADE
1st – STEVE O’GARA
2nd – ROB TRAVES
3rd – DECLAN CONROY/MARAE BURNS
KA14 TEAM  MIXED 16yrs Above OPEN GRADE
1st – SEISHIN KARATE
2nd – LES WHITE SHINDO-KAI
KA15 TEAM MIXED UNDER 16yrs OPEN GRADE
1st – HULL & EAST RIDING
2nd – MUSUKO TEAM 2
3rd – WADO UK / KIMESANCHIN
KA16  PAIRS 16YRS & ABOVE  OPEN GRADE
1st – SEISHIN
2nd  BURNS/ALLSOP SHINDO KAI
KA17 PAIRS  UNDER 16 yrs OPEN GRADE
1st – D & A TRAVES
2nd – BOWER/HUME
3rd – CLARKE/DALTON – WADO UK DHESI
KUMITE
KU1 PEEWEE BOYS OPEN GRADE
1st – AMRIT DHESI
2nd – CHARLIE DEEBLE
3rd – DANIEL BARTOLETTA/CORY LIDDLE
KU2 PEEWEE GIRLS OPEN GRADE
1st – HEIDI STANTON
2nd – LUCY PARDOE
3rd – LILY MAE BEDFORD/SHAMILA BASATEV
KU3 BOYS 10-12YRS 4th Kyu Below
1st – LEWIS HUNT
2nd – ELLIS MILLER
3rd – LUKE BRIGHAM/SAM KIRKHAM
KU4 BOYS 10-12 YRS 3rd Kyu Above
1st – OLIVER RUSSELL
2nd – LUKE MARTIN
3rd – CONOR DeKONING/HENRY DEEBLE
KU5 GIRLS 10-12YRS 4th Kyu Below
1st – HARRIET MORLAND
2nd – MELIKA AFSHARI
3rd – LAUREN WELSH/ MORGAN PARFITT
KU6 GIRLS 10-12 YRS 3rd Kyu Above
1st – POPPY STANTON
2nd – ALICE ROBSON
3rd – CHARAN DHESI/COURTNEY SMITH
KU7 CADET BOYS 13-15YRS 4th Kyu Below
1st –  HAMZA BASAYEV
2nd – FAUD HIDE
KU8 CADET BOYS 13-15yrs 3rd Kyu Above
1st – MORGAN CLARKE
2nd – JORDAN DEEBLE
3rd – GUY LENDERS/TOMMY SMITH
KU9 CADET GIRLS 13-15YRS OPEN GRADE
1st – JADE ATTFIELD
2nd – NIAMH HORSFALL
3rd – LUCY DALTON/ELLIE-MAY HUME
KU11 JUNIOR BOYS 16-17 yrs 3rd Kyu Above
1st – DANIEL JEVONS
2nd – DANIEL TREMOCIERO
3rd – LUKE CAHIL/ PAUL GRINDLEY
KU12 JUNIOR GIRLS 16-17YRS OPEN GRADE
1st – JADE ATTFIELD
2nd – LUCY McAVOY
3rd – LAURA THRISTLE/ COURTNEY MORRIS
KU13 SENIOR FEMALE OPEN GRADE
1st – VICTORIA BUSHBY
2nd – LUCY McAVOY
3rd – MEG CLOHESSY/ COURTNEY MORRIS
KU14 SENIOR MALE 4th Kyu Below
1st –  STEVE CLARKE
2nd – SIKANDER KHALID
3rd – MARTIN KERSHAW/PETER BLAKE
KU15 SENIOR MALE 3rd Kyu Above
1st – ZACH SCOTT
2nd – CALLUM WHATMORE
3rd – ALEX WHYTE/CHRIS ATTFIELD
KU16 VETERAN MALE OPEN GRADE
1st – STEVE O’GARA
2nd – STE GRIFFITHS
3rd – TIM SKUDDER / MIKE TUCKER
KU18 TEAM KIDS BOYS OPEN GRADE
1st – WADO UK
2nd – RODING KARATE